Göçmen Operasyonlarında 3 İlde 95 Düzensiz Göçmen Yakalandı, 1 Kaçakçı ise Gözaltında


İzmir ve Muğla sahillerinde Sahil Güvenlik ekiplerince düzenlenen operasyonlarda toplam 67 düzensiz göçmenin yakalandığı bildirildi. Ayrıca, Kayseri‘de düzenlenen huzur uygulamasında da 28 düzensiz göçmen yakalanırken, göçmen kaçakçılığı iddiasıyla bir şüpheli ise gözaltına alındı. 3 ildeki operasyonlarda toplamda 95 Düzensiz göçmen yakalandı. İşte ayrıntılar..

İzmir’de Toplam 47 Düzensiz Göçmen Yakalandı

İzmir’in Urla ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı tarafından yapılan başarılı bir operasyonla, karada tespit edilen bir grup düzensiz göçmen, Uzunkuyu İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ile işbirliği içinde durduruldu. Yapılan açıklamaya göre, aralarında 6 çocuğun da bulunduğu 31 düzensiz göçmen yakalanarak, ilgili işlemler için İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi. Aynı bölgede lastik bot içinde tespit edilen bir başka grup içerisinde 5’i çocuk toplam 16 düzensiz göçmen daha yakalandı.

Muğla’da da 20 Düzensiz Göçmen İl Göç İdaresi Müdürlüğüne Sevk Edildi

Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında ise Sahil Güvenlik ekipleri tarafından durdurulan bir lastik botta, bir çocuk dahil olmak üzere 20 düzensiz göçmen daha ele geçirildi. Göçmenlerin tamamı, gerekli prosedürlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne sevk edildi.

Kayseri’de de 28 Yabancı İçin Sınır Dışı İşlemleri Başlatıldı

Kayseri’de ise 247 personel ve 51 ekip tarafından 32 noktada gerçekleştirilen düzensiz göçle mücadele kapsamında düzenlenen huzur uygulamasında, 864’ü yabancı uyruklu olmak üzere toplam 1642 kişi sorgulandı. Yapılan kontroller sonucu, kimliği bulunmayan 28 yabancı uyruklu kişi hakkında sınır dışı edilmek üzere işlemler başlatılırken, çeşitli suçlardan aranan 11 şüpheli de yakalandı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir